مسابقات ماجراجویانه قهرمان قهرمانان هنر ورزشی امدادی استراگوس - جام فجر 1397


کمیته هنر امدادی ورزشی استراگوس   برگزار میکند :

فراخوان بزرگترین و مهیج ترین مسابقات ورزشی  تیمی در استان مازندران

( بانوان - آقایان - بزرگسالان )

رقابت هیجان انگیز تیم های منتخب ورزشی ، در چالش بزرگ عبور از جنگل هیرکانی 

از کلیه تیم های رشته های مختلف ورزشی ( در غالب گروه 4 نفره ، 18 سال به بالا ) جهت  شرکت  در اولین دوره مسابقه بزرگ ماجراجویانه (کاپ آزاد قهرمان قهرمانان)، همراه با انعکاس از شبکه های مجازی و تصویری ، دعوت بعمل می آید تا در چالش بزرگ عبور ازموانع ورزشی " STRAGOSشرکت نمایند .

در این چالش ورزشی تیم های منتخب می بایست ، با پیمایش مسیر پرپیچ خم و صعب العبور جنگلی به همراه  عبور از  آیتم های از پیش تعیین شده که به صورت مصور( نقشه راهنما ) به هریک از تیم ها آموزش و ارائه میگردد ، از خط  پایانی ، در کمترین زمان و با بدست آوردن بیشترین امتیازات عبور کنند ، تا برنده نهایی و حائز جایزه ویژه قهرمانی گردند .

جایزه ویژه ایندوره از مسابقات  :

تیم اول : مبلغ ده میلیون ریال وجه نقد  به تیم قهرمان + کاپ قهرمانی + تندیس قهرمانی + حکم قهرمانی 

تیم دوم : کاپ قهرمانی + حکم قهرمانی + تندیس قهرمانی

تیم سوم : حکم قهرمانی + تندس قهرمانی

تیم چهارم : حکم قهرمانی 

و اهدا کاپ اخلاق 


تذکر  :

حد نصاب هر گروه از تیم های آقایان یا بانوان جهت احراز جایزه ویژه قهرمانی حداقل 10 تیم می باشد  .

در صورتی که تیم های کمتری از حد نصاب (10 تیم )، در مسابقات شرکت نمایند ، بازیها برگزار شده  ولی جایزه نقدی آن به نصف تقلیل می یابد  . 

 
آیتم های مسابقه : 

عبور از مسیر جنگلی به طول حداقل 3 کیلومتر، همراه با موانع طبیعی  و مصنوعی شامل : 

1- دویدن در گل و لای : زمین نامتعارف 100 متر
2-دو سرعت : دویدن  یک کیلومتر در مسیرهای جنگلی هم سطح 
3-دویدن در زمین باتلاقی 
4-دویدن در رودخانه خروشان (به مسافت 250 متر با عمق 50CM )
5-مسیر سنگ و لاخ 
6-دو سربالائی و سرپائینی تپه جنگلی
7-سینه خیز (عبور از خش وخاشاک محصور شده از تور ، برگ ، گل و آب به صورت سینه خیز )

8- حمل تویوپ شنی ( آقایان : حمل کیسه شنی  به وزن kg 10 به مسافت 200 متر ) .  ( بانوان : حمل  کیسه شنی به وزن  5 kg به مسافت 150 متر  ) .

9- عبور از لاستیک های غیر هم سطح در کنار هم .
10-دو استقامتی (برگشت مسیر )

  و موانع پیش بینی نشده .......
شرکت کننده ها  ( تیم ها ) : 

تمامی ارگانهای دولتی و ورزشی ذیل می توانند در غالب یک تیم 4 نفره شامل (4 ورزشکار بهمراه یک مربی  ) ، درایندوره از مسابقات با البسه سازمانی خود و درج نام (STRAGOS ) بر روی پوشش پیراهن ، در مسابقات شرکت نمایند .

تیم های پیشنهادی جهت شرکت در مسابقات :

سازمان های آتش نشانی  هلال احمر  سپاه  نیروی انتظامی  پایگاه های بسیج  شهرداری ها  ادارات  هیات های  مختلف ورزشی  انجمنها و سبکهای مختلف رزمی  شرکتهای خصوصی  باشگاههای ورزشی و ... 

رده سنی : بزرگسالان 18+ (ورزشکاران بالای سن 18 سال تمام ، می توانند در ایندوره حضور یابند ) .

رده : آقایان - بانوان

شرایط شرکت در مسابقه :
 1. یک قطعه عکس سه در چهار برای هر بازیکن .
 2. کپی کارت ملی بازیکنان .
 3. فیش واریزی به مبلغ یکصد  هزارتومان  به حساب کمیته استراگوس استان مازندران ( شماره کارت  0524  0476  8311  5859  - بانک تجارت - به نام مقداد کامرانی امیری )
 4. بیمه ورزشی سال 1397
 5. معرفی نامه رسمی از مجموعه ( ارگان  باشگاه  سبک  هیات و ...) به کمیته استراگوس استان مازندران 

  وضعیت اسکان و تغذیه :
  1. باتوجه به ماجراجویانه بودن مسابقه و قرار گرفتن در شرایط سخت، تیم های آقایان می تواند  در صورت تمایل ،  با احداث کمپینک در محل برگزاری مسابقات اقامت کنند .
  2. در غیر اینصورت هر تیم موظف به تکمیل فرم اقامت خوابگاه قبل از سررسید تاریخ ثبت نام بوده و کمیته برگزاری ، متعاقبا محلی برای اقامت آنان معرفی خواهد کرد . (هزینه اقامت خوابگاه با شرکت کنندگان می باشد ) .
  3. تغذیه تیم ها با شرکت کنندگان می باشد .

   تذکر خیلی مهم : 
   تاکید میگردد با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی ، مسابقات برگزار شده و بارندگی یا بارش برف و ... تاثیری در روند برگزاری نخواهد داشت .
   مهلت ثبت نام :  آخرین مهلت ثبت نام : 15 بهمن 1397
   ثبت نام محدود  بوده و اولویت با تیم هایی است که روند  ثبت نام آنان توسط کمیته برگزاری نهایی گردد .
   زمان و مکان  برگزاری :   20 - 21 بهمن ماه  1397 
    مازندران - آمل - منطقه توریستی بلیران 

تاریخ ورود  تیم ها : 

بانوان


تاریخ ورود تیم ها

زمان مسابقه 

زمان خروج تیم ها 

19 بهمن 97  ساعت 12 ظهر

20 بهمن ماه 0 ساعت 9 صبح

20 بهمن ماه - عصر

آقایان


تاریخ ورود تیم ها

زمان مسابقه 

زمان خروج تیم ها 

20 بهمن 97  ساعت 12 ظهر

21 بهمن ماه 0 ساعت 9 صبح

21 بهمن ماه - عصر

نکته :

 • امکانات خوابگاه در حد متوسط می باشد  .
 • ورزشکارانی که تمایل به استفاده از امکانات بهتر یا حتی اقامت بیشتر در  شهرستان آمل می باشند  باید تا مورخه 15 بهمن ماه هماهنگ نموده تا سوئیت مجهزتری برایشان فراهم گردد .
 • شماره تماس جهت هماهنگی : 9707-117-0911
 • هزینه اقامت در خوابگاه و  تغذیه  با ورزشکاران می باشد .
 • آدرس خوابگاه : ... 
 • آدرس دقیق محل برگزاری : آمل  بعد از دانشگاه آزاد واحد آیت ا... آملی – منطقه جنگلی بلیران .قوانین /   امتیازات :

 1. عبور هر 4 ورزشکار تیم ، از خط پایان و محاسبه  زمان کسب شده از سوی  نفر 4 تیم ، رکورد تیمی محسوب خواهد شد .
 2. در هر آیتم موانعی وجود خواهد داشت که در صورت خطاء 5 امتیاز نهایی (مجموع زمان و امتیاز کسب شده ) از تیم مذکور کم خواهد گردید . 
 3. در صورتی که در آیتمی ورزشکار نتواند از چالش مربوطه ، عبور موفقی داشته باشد می بایست با فرمان داور مربوطه ،  مسیر همان آیتم را مجددا  طی نماید .
 4. در طول مسیر 10 نوار رنگی وجود دارد که می بایست توسط هر یک از اعضاء تیم  جمع آوری و در خط پایانی تحویل سرداور مسابقات گردد .
 5. نحوه محاسبه کلی امتیازات هر تیم  ( زمان بدست آمده  50  + 50 امتیازات بدست آمده ( عبور صحیح  از موانع) .
 6. برترین رکورد کسب شده توسط تیم ها و بررسی توسط کمیته فنی و سرداور مسابقات ، قهرمان  قهرمانان مشخص خواهد گردید .

البسه مسابقه :

تمامی تیم های شرکت کننده می توانند با پوشش سازمانی مجموعه خود درمسابقات حضور یابند و تنها می بایست نماد یا کلمه استراگوس  را بر روی  البسه خود چاپ نمایند . ( لوگو : سینه چپ پیراهن  ) پشت پیراهن  کلمه " STRAGOS

  

نمونه وسایل مورد استفاده ورزشکارا ن
نمونه پوشش مورد استفاده بانوان ورزشکار
 

تجهیزات مورد نیاز :

 1. پوتین مناسب جنگل نوردی
 2. دستکش محافظ دست (ایروبیک ) 
 3. شلوار و پیراهن ورزشی - یا بادگیر مناسب ( همه تیم ها موظف به انتخاب یک رنگ متضاد با دیگر تیم ها (فقط تی شرت ) با هماهنگی مسئول ثبت نام می باشند . 
 4. (بعد از پروسه ثبت نام تیم ها تیم ها میتوانند یک رنگ خاص ، با هماهنگی مسئول واحد ثبت نام انتخاب نمایند )
 5. آرنج بند کشی (اختیاری)
 6. زانوبند کشی ( اختیاری)
 7. توشه غذایی مختصر و آب در طول مسیر همراه با کوله پشتی سبک ( اختیاری)
 8. کلاه ایمنی (کوه نوردی)
 9. -مدت زمان رکورد  این مسابقه .... دقیقه می باشد .
 10. حتما تاکید میگردد  یک دست لباس اضافه مناسب ، حوله ، نوشیدنی گرم و مقوی برای بعد از مسابقه بهمراه داشته باشید

جهت کسب اطلاعات بیشتر / مسئول برگزاری  : مقداد کامرانی 09111179707

ستاد اجرایی :

  1-آقای عباسعلی عباس زاده 09118528286

 2-آقای حسین رنجبر 09367103349


وبسایت :

www.championarena.ir 

www.stragos.tk

تلگرام رسمی هنر امدادی استراگوس :  iranstragos@  
بلیران کجاست؟

منبع : http://lahzeakhari.net 

روستای بلیران در بخش دشت سر شهرستان آمل قرار گرفته است و دارای طبیعتی بکر و زیباست که همه ساله گردشگران زیادی از مناطق اطراف را به سمت خود می‌کشاند. در 15 کیلومتری جاده قدیم آمل به بابل، در ورودی جاده فیروزکلا جاده‌ای به سمت جنگل و کوه می‌رود. این جاده ی روستایی زیبا که از روبرو دارای نمای کوه و جنگل می باشد و از طرفین دیگر نمای شالیزار و مزارع و باغات دارد، چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌کند. در انتهای این جاده و بعد از گذر از چند روستا به روستای زیبای بلیران می‌رسیم. روستای بلیران از شمال به روستای کمدره، از جنوب به جنگل‌های زیبای شمال و کوه چلاو، از شرق به جنگل‌های سر سبز و انبوه و رودخانه و از غرب نیز به جنگل و کوه متصل شده است.

پیشینه اصلی این روستا دامداری، کشاورزی و خصوصا دامپروری می باشد. بلیران در سال 1387 به عنوان منطقه شماره دو نمونه گردشگری معرفی شده است. روستای بلیران یکی از روستاهای نمونه در زمینه گردشگری محسوب می گردد اما متاسفانه آنچه شاهد آن هستیم عدم توجه کافی مسئولان به آن می باشد و در سالهای اخیر نتوانسته اند توسعه مناسب نسبت به جذب گردشگر را در این منطقه ایجاد نمایند! سالیان سال است که این روستا گردشگران داخلی و حتی خارجی زیادی را به سوی خود و طبیعتا استان مازندران جذب کرده است اما همه اینها صرفا بصورت کاملا اتفاقی و یا تبلیغ دهان به دهان بوده است و هیچ برنامه مشخصی برای معرفی این مکان بکر گردشگری از طرف مسئولین زیربط انجام نگرفته است. در صورتیکه جدی گرفتن پتانسیل گردشگری این منطقه نه تنها برای بلیران بلکه برای آمل و استان مازندران نیز فواید بسیار زیادی را از لحاظ میزان رشد اقتصادی به همراه خواهد داشت.

 

جاذبه های گردشگری بلیران

تعدادی از جاذبه های گردشگری اصلی روستای بلیران عبارتند از:

- جنگل های بلیران

روستای بلیران در دل جنگلی بسیار زیبا و چشم نواز با گونه های مختلف واقع شده است که در هر فصلی با توجه به مقتضیات آن فصل، زیبایی مخصوص به خود را دارد.


 

- گرمارود

رودخانه "گرمارود" یا "گرمِرو" دارای طول حدود 50 کیلومتر است که از ارتفاعات شمالی رشته کوه البرز بنام "هلی یار" سرچشمه می‌گیرد. اطراف این رودخانه دو چشمه آب معدنی اصلی به نام های "گرو" و "لاله زار" و دهها چشمه آب معدنی دیگر وجود دارد که به سبب دارا بودن املاح معدنی گوناگون دارای خاصیت درمانی شفا بخش برای امراض پوستی و دردهای مفصلی می‌ باشد. رونق کشاورزی، باغداری، دامداری و زنبورداری در روستای بلیران مرهون همین رودخانه می باشد.

بستر رودخانه از بالا به پایین از تخته سنگ، قلوه سنگ و شن تشکیل شده است جریان آب رودخانه طوری است که با حفر بستر خود در جاهای مختلف حوضچه های مناسب برای شنا ایجاد نموده است که در تمام مدت تابستان به ویژه روزها بیشتر گردشگران به شنا در داخل آن می پردازند. در چند ساله گذشته چشمه بلیران به خواهر خواندگی یک چشمه در ایتالیا در آمده است. چشمه ایتالیایی فقط می تواند سه نوع بیماری را درمان کند اما توانسته با ایجاد پیست سوار کاری، تعبیه وسایل تفریحی و ساخت ویلا هایی منطبق با محیط سالانه یک میلیون و دویست هزار نفر مراجعه کننده را به خود اختصاص دهد اما چشمه بلیران که به مراتب دارای خواص بیشتری می باشد، متاسفانه چندان مورد رسیدگی قرار نگرفته است! در صورتیکه بخش خصوصی بتواند فضای تفریحی مشابهی با چشمه ایتالیایی را در چشمه بلیران احداث کند، این چشمه نیز می تواند در جذب گردشگران خارجی بهره وری اقتصادی فراوانی داشته باشد.

 

- آثار باستانی

از جاذبه های گردشگری دیگر روستای بلیران می توان به کشف آثار باستانی پیش از اسلام اشاره نمود که در جدید ترین یافته های باستان شناسی توسط پژوهشگران ایرانی و فرانسوی نشان داده شده است. در منطقه بلیران در حدود سی هزار سال پیش انسان های پیش از تاریخ با شیوه جمع آوری غذا از محیط آشنا بودند و از ابزار های ساده سنگی استفاده می کردند. وابسته بودن اقتصاد این روستا به دامداری سنتی و شیوه زندگی و کوچ دام از ییلاق چلاو به قشلاق بلیران، وجود مراتع و تپه ماهورهای زیبا نیز گردشگران را به این منطقه می کشاند. از جمله مناطق توریستی و گردشگری روستا می توان به قلعه هلیا، تپه قلعه تسکا سرا و قلعه اردشیرون، قلعه خشت سی چشمه و مرتع ییلاقی کال چنگوم و امام زاده ولی اشاره نمود.

 

- صنایع دستی و غذاهای محلی بلیران

از طبیعت و زیبایی های بلیران که بگذریم هنر و صنایع دستی زنان و مردان روستایی منطقه نیز زبانزد است که انواع ظروف چوبی، ترشی وشرینی جات محلی وسنتی از نشانه های هنر و ذوق زنان و مردان هنرمند این روستا است که بعضا گردشگران به عنوان سوغات با خود می برند.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود

حامیان ما