برگزاری اولین دوره کاپ آزاد کشور کمیته تلاش (هنر ورزشی استراگوس)

ثبت نام آغاز شد ..

آغاز ثبت نام برای برگزاری مسابقات بزرگ کمیته تلاش«هوگام»/ برگزاری مسابقات اردیبهشت سال آینده

ثبت نام برای حضور در مسابقات تلاش«هوگام» که زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت می کند، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، برای نخستین بار در ایران مسابقات این رشته مهیج ورزشی با نام کمیته تلاش «هوگام» اردیبهشت سال 1402 برگزار خواهد شد. 

به همین خاطر ثبت نام از علاقمندان برای حضور در بزرگترین مسابقات ماجراجویانه و امدادی ایران (مرحله اول انتخابی رقابت های بین المللی ) از روز 14 اسفند جاری آغاز شده است. 

فدراسیون ها، گروه‌ها ، ارگان‌های امدادی و تشکل‌های ورزشی می‌توانند در قالب تیم ۴ نفره آقایان و بانوان و گذر از ۲۰ چالش سخت و نفس گیر در طبیعت بکر، برای تصاحب عنوان قهرمانی و جایزه نقدی بازیها با هم رقابت کنند.

علاقمندان به حضور در این مسابقات که اردیبهشت سال آینده در سواحل استان مازندران برگزار خواهد شد به آدرس events.isfaf.ir مراجعه کنند. 

آشنایی با کمیته تلاش «هوگام»
این هنر ورزشی دو سطح آماتور و پیشرفته طبقه بندی می شود. در طی این فعالیت، فرد ورزشکار می بایست از چالش های مصنوعی و طبیعی در مناطق کوهستانی، جنگل، دریا و کویر عبور کند.
این هنر ورزشی ؛ برای اولین بار در جهان به مرکزیت کشورمان با هدف بشر دوستی، درستکاری، امداد رسانی و تشکیل تیم های واکنش سریع ورزشی پایه گذاری شده است .
به طور کلی این ورزش در سه شاخه به نام های ذیل تقسیم بندی شده است . شاخه ی اول تیز گام است که در فرهنگ لغت پارسی به معنی تند رو و سریع است.
شاخه ی دوم آذرخش، به معنی تندرو و سریع می باشد. 
شاخه ی آخر نیز یوز نام دارد که در معنی جانور شکاری (پلنگ) و محرک به سمت جلو به کار می رود که مسابقات آن بصورت تعقیب و گریز از میان موانع متعدد انجام می پذیرد .

کمیته تلاش (هوگام)، به عنوان یک رشته ی جدید ورزشی از سوی فدراسیون جهانی ورزش های همگانی مورد تأکید قرار گرفت و با نام بین المللی «STRAGOS» شناخته شده و تحت پوشش شورای بین المللی هوگام  می باشد .


روابط عمومی و بین المللی کمیته تلاش (ورزش استراگوس) ایران 
15 اسفند 1401 adham
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود

حامیان ما